Reformer – Aletli Pilates

Pilates

FizyoMarin’de Aletli Pilates

FizyoMarin’de reformer – aletli pilates, hem sağlıklı hem de ortopedik rahatsızlığı olan bireylerin durumu değerlendirildikten sonra alanında uzman spor fizyoterapistleri eşliğinde kişiye özel olarak uygulanır. Reformer pilates seanslarınızı bireysel olarak yapabileceğiniz gibi, şikayetleri, ihtiyaçları ve kas kuvvetleri sizinle aynı olan kişilerle birlikte 2 kişilik grup seansları halinde de planlayabilirsiniz.

Klinik Pilates

Klinik pilatesi herhangi bir omurga dejenerasyonu (disklerde fıtıklaşma, daralma, disklerde kayma, bel ve boyunda düzleşme gibi) varlığında; mevcut şikayetlerden kurtulmanıza yardımcı olan ve sağlığınızın kalitesini arttırmayı amaçlayan fizyoterapist eşliğinde yapılan güvenli bir programdır.

Klinik Pilates
Hamile pilatesi

Hamile Pilatesi

Gebeliğin haftalarına göre, modifiye edilmiş hamile pilatesinde, diğer egzersiz modellerinden farklı olarak derin postüral kaslara odaklanılır. Yani omurgayı en derinde saran kaslar dahil olmak üzere; omurgayı çevreleyen tüm kasları da güçlendirerek, annenin duruşunun düzgünlüğünün, daha kalıcı olmasını sağlar. Gebelik sonrasında da, düzgün duruş devam eder. Hamilelik ile birlikte, annenin ihtiyaçlarını en ideal şekilde karşılayan bu egzersiz yaklaşımlarının, bu alanda profesyonel olan fizyoterapistler tarafından uygulanması, son derece önemlidir.

FizyoMarin’de Hamile Pilatesi

FizyoMarin bünyesinde anne adaylarımız, önce bireysel olarak değerlendirilmektedir. Değerlendirme yapıldıktan sonra, kişiye özel olarak egzersiz programı planlanır. Klinik Pilates ve Hamile Pilatesi eğitimini almış ve bu alanda uzmanlaşmış fizyoterapistler eşliğinde yapılmaktadır. Haftada 2 ya da 3 gün, 50 dakikalık seanslar olarak uygulanır. Seanslarınızı bireysel olarak planlayabileceğiniz gibi, aynı gelişim sürecine sahip olan gebelerle birlikte, grup olarak da planlayabilirsiniz. Ekibimizle birlikte, anneliğe giden bu heyecanlı süreçte, sizlerin sağlıklı ve güvenli bir hamilelik geçirmenizi sağlamak, bizim en büyük amacımız.

Aletli Pilates - Reformer

Ücretsiz bir deneme randevusu oluşturmak veya detaylı bilgi için bize ulaşın.

1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
Scan the code
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?